لمینت دندان

لمینت دندان یک روش زیبایی دندانپزشکی است که با استفاده از لایه‌های نازک و سفید و براقی که به سطح دندان چسبانده می‌شود، ظاهر زیبا و براقی به دندان‌ها می‌بخشد. این لایه‌ها اغلب از مواد کامپوزیت یا پرسلین ساخته می‌شوند و بر روی سطح جلویی دندان‌ها قرار می‌گیرند.

لمینت دندان شرایط اقساطی

لمینت دندان با شرایط اقساط در کلینیک مازیار درمان (به صورت محدود)

نمونه کارهای لمینت

033333 02222

برای معاینه به دکتر احتیاج دارید؟ با شماره زیر تماس بگیرید.

مراحل لمینت دندان

مراحل اصلی انجام لمینت دندان عبارتند از:

1. مشاوره و بررسی: در این مرحله، پزشک دندانپزشکی شما بررسی دندان‌ها را انجام می‌دهد و شما با او در مورد اهداف و نیازهایتان صحبت می‌کنید. این شامل بررسی رنگ، شکل و اندازه دندان‌ها و همچنین بررسی سلامت دهان شما است.

2. طراحی و برنامه‌ریزی: پس از بررسی، پزشک برنامه‌ریزی برای لمینت دندان شما ارائه می‌دهد. در این مرحله، انتخاب رنگ، شکل و اندازه لمینت‌ها انجام می‌شود و نمونه‌های موقتی (مثلاً وایتینگ) بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد تا شما بتوانید نتیجه نهایی را بررسی کنید.

3. آماده‌سازی دندان: پزشک دندان‌ها را برای اعمال لمینت آماده می‌کند. این شامل ترمیم‌های لازم، شکل‌دهی و اصلاح سطح دندان‌ها با استفاده از ابزارهای خاص است.

4. گرفتن اندازه: پس از آماده‌سازی دندان‌ها، اندازه‌گیری دقیقی از دندان‌ها انجام می‌شود تا لمینت‌های سفارشی ساخته شوند.

رنگ بندی: لمینت دندان می‌تواند رنگ دندان‌ها را به صورت موقت یا دائمی تغییر دهد. این روش برای ترمیم دندان‌هایی که به صورت طبیعی رنگ پریدگی دارند یا رنگ آن‌ها با بقیه دندان‌ها تفاوت دارد، مناسب است.

شکل دهی: با استفاده از لمینت دندان، شکل دندان‌ها می‌تواند تغییر کند. به عنوان مثال، دندان‌های فرسوده، شکسته یا بریده شده را می‌توان با استفاده از لمینت دندان به شکل و اندازه مطلوبی بازسازی کرد.

فاصله‌گذاری: در صورت وجود فاصله بین دندان‌ها (فاصله‌های میان دندانی)، لمینت دندان می‌تواند به عنوان یک روش غیر جراحی برای بستن فاصله‌ها و ایجاد ظاهر یکنواخت تر و زیباتر در دندان‌ها استفاده شود.

ترمیم‌های لایه‌ای: لمینت دندان می‌تواند برای ترمیم کوچک آسیب‌های سطحی دندان مانند لکه‌ها، ترک‌ها یا سایر نقص‌های ظاهری استفاده شود.

جشنواره تابستانه کلینیک مازیار
%60 تخفیف کامپوزیت ونیر

برای دریافت نمونه کارهای کامپوزیت و مشاوره زیبایی دندان با شماره زیر تملس بگیرید