کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک نوع ماده مصنوعی است که در دندانپزشکی استفاده می‌شود. این ماده از ترکیبی از رزین‌های مصنوعی و مواد پرکننده تشکیل شده است و به عنوان یک جایگزین استتاری کرها و پرسلین در ترمیمات دندانی استفاده می‌شود.

کامپوزیت دندان در رنگ‌های مختلف موجود است و با دندان‌ها سازگاری بالایی دارد. از آن برای ترمیمات جزئی دندانی استفاده می‌شود که شامل ترمیم لکه‌ها، ترمیم ترک‌ها، تعمیر شکستگی‌ها و ترمیم پوسیدگی‌ها است.

کامپوزیت ونیر شرایط اقساطی

کامپوزیت دندان با شرایط اقساط در کلینیک مازیار درمان (به صورت محدود)

نمونه کارهای کامپوزیت

033333 02222

برای معاینه به دکتر احتیاج دارید؟ با شماره زیر تماس بگیرید.

مراحل کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک نوع مواد پرکننده است که برای بازسازی و ترمیم نقص‌ها و صدمات دندانی استفاده می‌شود. این مواد از ترکیبی از رزین‌های مرکباتی و ذرات زیرونی تشکیل شده‌اند و به طور عمده در ترمیم پوسیدگی‌ها، ترمیم شکستگی‌ها و ترمیم فرم و شکل دندان‌ها استفاده می‌شوند. مراحل کامپوزیت دندان عبارتند از:

1. آماده‌سازی دندان: در ابتدا، دندان مورد نظر برای ترمیم با کامپوزیت آماده می‌شود. دندان ممکن است برای اتخاذ ترمیم به شکلی مورد ترمیم قرار بگیرد، ممکن است قسمت‌های خراب شده یا مصدوم شده برداشته شود و سطح دندان به طور مناسب پالیش و تمیز شود.

2. اعمال اندازه‌گیری و انتخاب رنگ: پس از آماده‌سازی دندان، اندازه‌گیری دقیق ترمیم لازم است. نوارهای کائوچوکسی برای اندازه‌گیری دندان استفاده می‌شوند و سپس رنگ دندان انتخاب می‌شود تا ترمیم با رنگ طبیعی دندان هماهنگ شود.

3. تهیه حفره: با استفاده از برداشتن بخش‌های خراب شده از دندان و حفر حفره، یک فضای تخلیه برای پرکردن کامپوزیت ایجاد می‌شود. این فرآیند شامل استفاده از ابزارهای خاص مانند بور و فریزر است.

4. باندینگ: قبل از اعمال کامپوزیت، برای افزایش آموزش دندان، یک ماده چسبنده به نام “باند” بر روی سطح دندان قرار داده می‌شود. این ماده به

مزایای استفاده از کامپوزیت دندان عبارتند از:

ظاهر طبیعی: کامپوزیت دندان رنگی مشابه دندان‌ها دارد و به شکلی طبیعی با دندان‌ها ترکیب می‌شود، بنابراین نتیجه ترمیم به طور ظاهری طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد.

حفظ سلامت دندان: کامپوزیت دندان در ترمیمات کوچک دندانی استفاده می‌شود و نیاز به حفره‌کنی کمتری نسبت به استفاده از جرم طلا یا پرسلین دارد. این موضوع باعث حفظ بیشتر سلامت ساختار طبیعی دندان می‌شود.

انعطاف پذیری شکل: کامپوزیت دندان قابلیت تنظیم و شکل‌دهی را دارد و به راحتی می‌توان آن را به شکل دندان ترمیمی تنظیم کرد. این قابلیت به دندانپزشک اجازه می‌دهد ترمیمات دندانی را با دقت و دقیق‌تر انجام دهد.

حفظ ماده دندان: استفاده از کامپوزیت دندان در ترمیمات

جشنواره تابستانه کلینیک مازیار
%60 تخفیف کامپوزیت ونیر

برای دریافت نمونه کارهای کامپوزیت و مشاوره زیبایی دندان با شماره زیر تملس بگیرید